بازگشت بازار سرمایه محتمل است؟/نمای تعادل در بازار سهام

بازگشت بازار سرمایه محتمل است؟/نمای تعادل در بازار سهام

به گزارش اکسیبو ، در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته جاری، دماسنج اصلی تالار شیشه ای با افت 0.04 درصدی، معادل 881 واحد از ارتفاع این شاخص در سطح دو میلیون و 164 هزار و 692 واحدی قرار گرفت.

تجارت نیوز در خبری نوشت:کاهش ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم وزن به عنوان نشان دهنده روند عمومی قیمت شرکت های کوچک و متوسط، عملکردی موازی به ثبت رساند. شاخص هم وزن نیز با افت 0.23 درصدی (معادل هزار و 646 واحد) در پله 714 هزار واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را در روز چهارشنبه، سه هزار و 116 میلیارد تومان نشان می داد. تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز چهارشنبه را هم 6.5 میلیارد برگه سهم ثبت کرد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از خروج سرمایه آنها از بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز چهارشنبه بورس از خروج 175 میلیارد و 200 میلیون تومانی پول حقیقی از سهام و حق تقدم خبر می دهد.

پیش بینی بورس شنبه 29 اردیبهشت 1403

جریان معاملات تالار شیشه ای در روز چهارشنبه، سرانجام دو کفه ترازوی نمادهای مثبت و منفی بازار را در جایگاه هم تراز قرار داد.

مثبت شدن جریان ورود پول به صندوق های سهامی و اهرمی، نشانه ای رویکرد همراه با خوش بینی سهامداران به معاملات بازار سهام در آخرین هفته از اردیبهشت ماه است.

با وجود قامت سرخ فام نماگرهای سهامی در پایان معاملات چهارشنبه، ارزش سفارشات خرید بالاتر از ارزش سفارشات فروش قرار گرفت. همچنین تعداد نمادهای مثبت نیز با اختلاف اندکی بالاتر از تعداد نمادهای منفی قرار گرفت.

اصلاح بند س قانون لایحه بودجه طی آخرین روزهای کاری هفته گذشته اتفاق افتاد. این اتفاق اما تاثیر ملموسی بر جریان دادوستدهای بازار نگذاشت. به همین سبب کارشناسان معتقدند در هفته آینده این موضوع یکی از محرک های بازار به شمار می رود.

در راستای پیش بینی بورس شنبه می توان انتظار قامت سبز نماگرهای سهامی را داشت. اما باقی ماندن ابهامات پیرامون بازار اجازه رشد زیادی به بازار نخواهد داد.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازگشت بازار سرمایه محتمل است؟/نمای تعادل در بازار سهام" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازگشت بازار سرمایه محتمل است؟/نمای تعادل در بازار سهام"، کلیک کنید.