بازدید مجازی از موزۀ تاریخ طبیعی!

بازدید مجازی از موزۀ تاریخ طبیعی!

این تور مجازی به گونه ای طراحی شده است که برای افراد در هر سن و با هر پیشینه ای دسترس پذیر است و آن را به منبع آموزشی ارزشمندی برای دانشجویان، دانش آموزان، معلمان و هر کسی که به دنیای طبیعی علاقه مند است تبدیل می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری اکسیبو، موزۀ تاریخ طبیعی یکی از مشهورترین اماکنی است که شگفتی های دنیای طبیعی را به نمایش می گذارد. این موزه بخشی از موسسۀ بزرگ «اسمیتسونیان» است و در آن طیف وسیعی از نمونه های تاریخی و باستان شناسی از دایناسورها گرفته تا سنگ های گران بها و… را در خود جای داده است.

این موزه به طور رسمی در 1910 تاسیس شد؛ بااین حال جرقه های اولیۀ راه اندازی آن به اواسط قرن نوزدهم بازمی گردد. موزۀ مزبور در طول همۀ این سال ها به یکی از پربازدیدترین موزه های جهان تبدیل شده و سالانه میلیون ها بازدیدکننده را به خود جذب می کند.

قسمت های مختلف موزه

یکی از مهم ترین نمونه های موجود در موزۀ ملی تاریخ طبیعی، مجموعۀ فسیل های دایناسورهاست. این موجودات منقرض شده توجه بازدیدکنندگان پیر و جوان را به خود جلب کرده و گذشته دور سیاره مان را به تصویر می کشد. در سالن جذاب دایناسورهای موزه، در کنار اسکلت ها، نمایشگاه های تعاملی نیز وجود دارد.

موزه علاوه بر دایناسورها، مجموعۀ گسترده ای از نمونه های گیاه شناسی را نیز در خود جای داده است. بازدیدکنندگان می توانند انواع گیاهان جهان را مشاهده کنند و از اهمیت تنوع زیستی در حفظ محیط زیستمان آگاه شوند.

یکی دیگر از جنبه های جذاب موزۀ ملی تاریخ طبیعی مجموعۀ حشرات آن است. این موزه دارای مجموعۀ متنوعی از حشرات است، از پروانه های رنگارنگ گرفته تا سوسک های پیچیده. بازدیدکنندگان می توانند در مورد نقش حیاتی حشرات در زیست بوم ها بیاموزند و درک و شناخت جدیدی از این موجودات کوچک اما نیرومند به دست آورند.

بازدید مجازی از موزۀ تاریخ طبیعی!

یکی از سمبلیک ترین بخش های موزه نمایشگاه الماس امید (Hope Diamond) است؛ سنگ قیمتی مشهوری که داستانی قابل توجه در مورد گذشته اش وجود دارد. بازدیدکنندگان عموماً فرصت دیدن این الماس آبی خیره کننده را از دست نمی دهند و از زیبایی آن شگفت زده شده و از طریق نمایشگرهای تعاملی نسبت به تاریخچه آن آگاه می شوند.

موزۀ ملی تاریخ طبیعی مکانی نیست که بازدیدکنندگان فقط در آنجا قدم بزنند، بلکه مجموعه ای از برنامه ها و فعالیت های آموزشی نیز برای هر سنی فراهم شده است. برای مثال در این موزه برای علاقه مندان امکانات انجام تحقیقات فراهم شده است. محققان می توانند برای مطالعه و تحلیل به مجموعه های گسترده تر موزه نیز دسترسی داشته باشند. همچنین در این موزه برنامه های آموزشی در رابطه با حفاظت از سیارۀ زمین برای نسل های آینده ارایه می شود.

درمجموع، موزۀ ملی تاریخ طبیعی برای بازدیدکنندگانش گنجینه ای از دانش و منبع الهام است. چه کودکی کنجکاو باشید و چه دانشمندی باتجربه، همه در این موسسۀ نمادین، چیزی برای کشف و شناخت خواهند یافت.

تور مجازی

ضمناً موزۀ ملی تاریخ طبیعی یک تور مجازی هم دارد که به بازدیدکنندگان امکان می دهد از هر کجای دنیا، از آن دیدن کنند. این تور مجازی (بدون نیاز به بازدید از مکان فیزیکی) فرصت بی نظیری برای بازدید از موزه و آشنایی با شگفتی های تاریخ طبیعی را فراهم می کند.

وقتی تور مجازی موزۀ ملی تاریخ طبیعی را آغاز می کنید، با یک ماکت دیجیتالی از ورودی موزه روبه رو می شوید. از اینجا، می توانید در سالن ها و گالری های مختلفی گردش کنید که هرکدام مملو از نمونه های جذابی از تنوع حیات روی زمین هستند.

یکی از نکات برجسته این تور مجازی، بازدید از نمایشگاه دایناسورها است که می توانید از نزدیک با ماکت هایی در اندازه واقعی این موجودات کهن روبه رو شوید. با گردش در این نمایشگاه، با گونه های مختلف دایناسورهایی که زمانی در زمین پرسه می زدند، رفتارهای آنها و محیطی که در آن زندگی می کردند، آشنا خواهید شد.

بعد از نمایشگاه دایناسورها، می توانید از سالن تنوع زیستی دیدن کنید که تنوعی باورنکردنی از اشکال حیات موجود در سیاره مان را به نمایش می گذارد. این نمایشگاه از موجودات میکروسکوپی گرفته تا درختان سر به فلک کشیده، اهمیت حفظ تنوع زیستی و حفاظت از دنیای طبیعی ما را برجسته می سازند.

بازدید مجازی از موزۀ تاریخ طبیعی!

این تور مجازی شامل نمایشگاه اقیانوس نیز می شود، جایی که می توانید در اعماق دریا شیرجه بزنید و حیات دریایی ساکن در اقیانوس ها را کشف کنید! در این سالن صخره های مرجانی رنگارنگ، نهنگ های باشکوه و زیست بوم های متکثر زیر امواج دریاها به نمایش گذاشته می شود.

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی در تور مجازی تالار مواد معدنی است. در آنجا از تنوع مواد معدنی زمین، بلورهای درخشان و سنگ های قیمتی خیره کننده، شگفت زده شده می شوید. همچنین خواص و کاربرد این موارد معدنی در صنایع مختلف آورده شده است.

در این تور مجازی امکانات تعاملی در نظر گرفته شده که به شما امکان می دهد به شیوه ای عملی با نمایشگاه ها درگیر شوید. برای مثال می توانید روی جزییات خاصی از یک فسیل تمرکز کنید، ویدیوهایی را تماشا کنید که مفاهیم علمی را توضیح می دهند، یا حتی در آزمون های مجازی شرکت کنید تا دانش خود را به بوتۀ آزمایش بگذارید.

تور مجازی موزۀ ملی تاریخ طبیعی علاوه بر گردش در نمایشگاه ها، امکانات پژوهشی نیز ارایه می کند. می توانید در مورد کارهای مهمی که در پشت پرده برای مطالعه و محافظت از دنیای طبیعی انجام می شود، از حفاظت از حیات وحش گرفته تا تحقیقات آب وهوا مطلع شوید.

این تور مجازی به گونه ای طراحی شده است که برای افراد در هر سن و با هر پیشینه ای دسترس پذیر است و آن را به منبع آموزشی ارزشمندی برای دانشجویان، دانش آموزان، معلمان و هر کسی که به دنیای طبیعی علاقه مند است تبدیل می کند.

می توانید از لینک زیر به این تور مجازی بپیوندید:

https://naturalhistory2.si.edu/vt3/NMNH/z_tour-022.html

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازدید مجازی از موزۀ تاریخ طبیعی!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازدید مجازی از موزۀ تاریخ طبیعی!"، کلیک کنید.