این نشانه ها می گوید شما درونگرایی با اعتماد به نفس هستید

این نشانه ها می گوید شما درونگرایی با اعتماد به نفس هستید

آفتاب نیوز :

در اغلب موارد برداشت اشتباهی در مورد این دست افراد وجود دارد و تصور می شود آن ها اشخاصی خجالتی یا غیر اجتماعی هستند، در حالی که صرفاً برای آن ها تنهایی مناسب تر و لذتبخش تر است.

به گزارش مجله اکسیبو، در ادامه از نشانه هایی خواهیم گفت که می گویند شما درونگرایی با اعتماد به نفس هستید.

1- از اوقات تنهایی خود لذت می برید

شما به تنهایی نه به چشم انزوا، بلکه به چشم فرصتی برای تجدید قوا و تغذیه ی درون خود نگاه می کنید.

چه مطالعه ی زمانی جذاب باشد، چه تماشای مستندی آموزنده یا صرفاً دراز کشیدن در سکوت، این فعالیت های انفرادی به شما لذت زیادی می بخشد.

شما تنهایی را تحمل نمی کنید، بلکه در آن رشد می کنید؛ و این امر عجیب یا غیر طبیعی ای نیست، بلکه صرفاً نشان می دهد شما یک درونگرای با اعتماد به نفس هستید که نیازی به تعاملات اجتماعی مداوم ندارد تا احساس مورد تایید بودن کند.

2- از گفتگو های عمیق و معنادار لذت می برید

شما گفتگو های عمیق و معنادار را که به شما این امکان را می دهند تا ارتباطی واقعی با کسی برقرار کنید را ترجیح می دهید.

این نوع مکالمات به شما انرژی می بخشد و شما گفتگو های عمیق و طولانی را به مکالمات کوتاه درباره ی مسایل روزمره ترجیح می دهید، چون سبک مورد علاقه ی شما از معاشرت کردن نیستند و دوست دارید از سطح فراتر روید.

3- خود آگاه و درون نگرید

منظور صرفاً خیالبافی و غرق شدن در افکار خود نیست، بلکه منظور سطح عمیق تری از خودآگاهی است که به شما این امکان را می دهد تا احساسات، انگیزه ها و تمایلات خود را درک کنید.

شما از زیر سوال بردن اعمال خود، بررسی عقاید یا مواجهه با ترس هایتان نمی ترسید. این سطح از خودکاوی و درون نگری اغلب می تواند باعث رشد و ارتقای فردی شود، چیزی که برای بسیاری از درونگرا ها اهمیت زیادی دارد.

عادت تفکر در خود می تواند باعث تقویت حس همدلی هم شود، چون می توانید احساسات و عقاید دیگران را بهتر درک کنید.

4- هر کسی را در دایره ی اجتماعی تان راه نمی دهید

شما احتمالاً دایره ی اجتماعی کوچک تری دارید.

به جای اینکه به دنبال گرفتن تایید از طریق ارتباط با گروه بزرگی از افراد باشید، در روابط خود کیفیت را به کمیت ترجیح می دهید. شما ترجیح می دهید با چند شخص محدود که واقعاً شما را درک می کنند و برایتان ارزش قایل هستند، ارتباطی عمیق برقرار کنید.

این گزیده کاری در مورد کسانی که اجازه ی وارد شدن شان به زندگی خود را می دهید، نشان دهنده ی اعتماد به نفس شما و اطمینان خاطری است که نسبت به خود دارید.

شما نیازی به پُر کردن اطراف خود با دیگران برای محبوب به نظر رسیدن احساس نمی کنید و از کسی که هستید راضی هستید.

5- برای زیبایی سکوت ارزش قایل هستید

در دنیایی که در شتابی دایمی قرار دارد، شما برای زیبایی لحظات سکوت ارزش قایل هستید.

آرامش ساعات آغازین روز که دنیا تازه در حال بیدار شدن است، سکوت آرامش بخش بعد از خواندن یک کتاب، یا آرامش لذتبخش تماشای غروب – این لحظات به شما حس آرامش و رضایتی می دهند که با کلمات قابل وصف نیستند.

در این لحظات شما با خود درون تان ارتباط برقرار می کنید، در افکارتان عمیق می شوید و از تنهایی خود لذت می برید. به علاوه شما درک می کنید که سکوت معادل تنهایی نیست، بلکه فرصتی است برای کشف خود و رشد فردی.

این لحظات برای شما فرصتی نه برای فرار از دنیا، بلکه برای عمیق شدن در دنیای درون خود هستند و گویای علاقه ی شما به تنهایی و توانایی تان به رشد در این فرصت.

6- برای استقلال خود ارزش قایل هستید

شما مشکلی با انجام کار ها به تنهایی ندارید، چه رفتن به سینما باشد، چه سفر کردن و چه صرفاً غذا خوردن.

به علاوه، شما این فعالیت های انفرادی را نه نشانه ی تنهایی، بلکه فرصتی برای لذت بردن از وقت گذراندن با خود و انجام کار ها به شیوه ی خود می دانید.

شما از استقلال فکری نیز برخوردارید. نه تنها برای عقاید خود ارزش قایل هستید و به راحتی تحت تاثیر نظر غالب قرار نمی گیرید، بلکه مشکلی هم با تصمیمات خود ندارید و مشتاقید تا پای آن ها بمانید، حتی اگر خلاف جریان باشند.

7- شنونده ی خوبی هستید

یکی از نقاط قوت شما توانایی گوش کردن است، گوش کردن واقعی. در یک مکالمه شما صرفاً منتظر نمی مانید نوبت صحبت کردن تان شود، بلکه واقعاً علاقمند به درک عقاید و تجربیات دیگران هستید.

ترجیح شما به داشتن گفتگو های عمیق و معنادار اغلب سبب می شود شنونده ی بسیار خوبی باشید، چون تمرکزتان اغلب روی کیفیت یک تعامل است، نه کمیت آن.

توانایی گوش کردن همدلانه شما را به فردی معتمد برای دیگران بدل می کند که می تواند بدون قضاوت، دیگران را از حمایت و درک خود بهره مند کند.

8- غرق در فعالیت های خلاقانه می شوید

چه نقاشی کردن باشد، چه نوشتن، چه زدن یک ساز یا هر نوع دیگری از بیان هنری، فعالیت های خلاقانه برای شما آرامش بخش اند.

این فعالیت ها برای شما فرصتی برای بیان آن دسته از افکار و احساسات تان هستند که شاید در درون تان ته نشین شده اند.

به همین دلیل، این لحظات تنهایی بسیاری از اوقات باعث شکوفایی تخیل و خلاقیت شما و درنتیجه شکل گیری ایده های منحصر به فرد و نتایج خلاقانه می شوند.

9- مشکلی با سکوت ندارید

سکوت برای شما آزاردهنده نیست. در حقیقت، در چنین لحظاتی است که شما بیش از هر وقت دیگری احساس آرامش می کنید.

توانایی شما در ساکت ماندن، چه در تنهایی و چه در کنار دیگران و صرفاً لذت بردن از لحظه ی حال، نشان می دهد که شما از آرامشی درونی برخوردار هستید.

10- با خودتان صادق هستید

شما با خودتان صادق هستید و تحت تاثیر فشار اجتماع برای اینکه بیشتر برونگرا یا اجتماعی باشید، قرار نمی گیرید.

شما نیاز های خود را درک می کنید، برای حد و مرز هایی که دارید ارزش قایل هستید و از اولویت دادن به سلامت روان خود ترسی ندارید.

این بدان معنی نیست که شما گوشه گیر یا غیر اجتماعی هستید. بلکه معنایش این است که خودتان را می شناسید، با کسی که هستید مشکلی ندارید و برای گنجاندن خود در قالبی که سنخیتی با شما ندارد، نیازی نمی بینید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این نشانه ها می گوید شما درونگرایی با اعتماد به نفس هستید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این نشانه ها می گوید شما درونگرایی با اعتماد به نفس هستید"، کلیک کنید.