این مناطق و استان ها منتظر رگبار و رعد و برق باشند

این مناطق و استان ها منتظر رگبار و رعد و برق باشند

به گزارش اکسیبو،ییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از رشد ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی استان های کشور خبر داد.

اکسیبو در خبری نوشت:صادق ضیاییان، در توضیح بیشتر افزود: امروز پنجشنبه (24 خرداد) در برخی نقاط واقع در استان های شمال غرب، دامنه های شمالی و جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، شمال شرق، بخش هایی از مرکز کشور، ارتفاعات استان های کرمان، یزد، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان در برخی ساعات به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد گردوخاک و بارش تگرگ رخ می دهد.

وی ادامه داد: برای جمعه (25 خرداد) همین شرایط در برخی نقاط شمال غرب، دامنه های شمالی و جنوبی البرز، دامنه های مرکزی زاگرس، بخش هایی از مرکز کشور، ارتفاعات استان های شمال و شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان شمال و شرق فارس و غرب یزد برقرار خواهد بود.

ضیاییان افزود: شنبه و یکشنبه 26 و 27 خرداد نیز در برخی نقاط شمال غرب، استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز، دامنه های مرکزی زاگرس، بخش هایی از مرکز کشور، ارتفاعات استان های کرمان، یزد، شمال و شرق فارس و شرق هرمزگان، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: دوشنبه 28 خرداد در ارتفاعات استان های اردبیل، شمال و شرق آذربایجان شرقی، کرمان، گیلان، مازندران، سمنان، البرز، تهران و ارتفاعات زاگرس مرکزی نیز در بعدازظهر رگبار پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

ضیاییان افزود: سه روز آینده در برخی نقاط شمال غرب، شمال شرق، شرق، بخش هایی از مرکزی کشور، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و برخی نقاط جنوب کشور وزش باد، شدید می باشد که احتمال خیزش گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: در سه روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان هم مواج خواهد شد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا (25 خرداد) نیمه ابری و وزش باد در بعضی ساعت ها افزایش ابر و رگبار باران گاهی وزش باد شدید و احتمال رعدوبرق با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 33 درجه سانتیگراد و برای شنبه (26 خرداد) نیمه ابری و وزش باد گاهی رگبار باران در بعضی ساعت ها وزش باد شدید و احتمال رعدوبرق با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 7 و 8 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 46 و 47 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

47217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این مناطق و استان ها منتظر رگبار و رعد و برق باشند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این مناطق و استان ها منتظر رگبار و رعد و برق باشند"، کلیک کنید.