اولویت، تعامل اقتصادی با کشورهای همسایه است

اولویت، تعامل اقتصادی با کشورهای همسایه است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به هدف گذاری رییس جمهور که سیاست همسایگی و کشورهای همسو را در اولویت تعاملات اقتصادی قرار داده گفت: این موضوع مستلزم این است که پنجره گمرکی خود را متصل کرده و اسناد را به شکل برخط به اشتراک بگذاریم.

به گزارش اکسیبو، سیداحسان خاندوزی در آیین اختتامیه مدیران ستادی و اجرایی گمرکات کشور گفت: از سال گذشته تا امروز آنچه طی کردیم، ایفای نقش فعال در انضباط بخشی به فعالیت تجاری کشور است. البته به نقطه مطلوب نرسیدیم اما نسبت به سال گذشته با توجه به مشارکت گمرک، یک سال فعال اثربخش داشتیم، در زمینه کاهش میانگین پاسخگویی در فرآیند تشریفات گمرکی در یک سال گذشته از 11 به 7 روز و در موضوع کاهش تعداد بخشنامه ها و دستورالعمل های تجاری خارجی از 235مورد به 116 مورد رسیدیم.

وی ادامه داد: در خصوص تجمیع اطلاعات گمرکی کشور که امروز فقط شامل اطلاعات سنتی کالاهای تجاری کشور نیست. نسبت به سال گذشته دستگاه های آشکارساز افزایش یافته و امیدواریم در این زمینه بتوانیم رکوردشکنی کنیم. اعلام بخشنامه های گمرک، اطلاعات فعالان اقتصادی همه گام های رو به جلو است که سال گذشته این حد از حرکت جمعی فعالانه برای بهبود بخشیدن به تجارت کشور را شاهد نبودیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تشریفات گمرکی از مهم ترین مصادیق هزینه مبادله است، گفت: در بحث پیوستن پنجره گمرکی کشورهای همسایه به پنجره خودمان نیازمند سرعت بخشیدن هستیم.

با توجه به هدف گذاری رییس جمهور که سیاست همسایگی و کشورهای همسو را در اولویت تعاملات اقتصادی قرار دادند، مستلزم این است که پنجره گمرکی خود را متصل کرده و اسناد را به شکل برخط به اشتراک بگذاریم.

خاندوزی با اشاره به رونمایی از فاز یک گمرک هوشمند بیان کرد: امیدواریم برای سال آینده بتوانیم وارد فاز دوم بشویم. سامانه گمرکی هوشمند امروز به درجاتی فراتر از سامانه سنتی رسیده است. خواهشم این است که همکاران ما سرعت استقرار و فراگیری سامانه را به حداکثر برسانند تا در بهار سال آینده جشن رسیدن به 100 درصدی دستگاه ها به سامانه گمرکی هوشمند را برگزار کنیم.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولویت، تعامل اقتصادی با کشورهای همسایه است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولویت، تعامل اقتصادی با کشورهای همسایه است"، کلیک کنید.