امدادگران از همه مسیر ها در حال جست وجو هستند/ استان های معین فراخوانده شدند

امدادگران از همه مسیر ها در حال جست وجو هستند/ استان های معین فراخوانده شدند

آفتاب نیوز :

 پیرحسین کولیوند عصر یکشنبه در گفت و گویی درباره آخرین تلاش های برای امدادرسانی به بالگرد حامل رییس جمهور اظهار داشت: 40 تیم واکنش سریع در حال بررسی هستند و منطقه را پایش می کنیم با توجه به نشانه هایی که در منطقه داریم شرایط جوی بسیار نامساعد و سخت گذر است، اما با تمام تلاش اقدامات جست وجو انجام می شود.

وی ادامه داد: برای جست وجو از پهپاد استفاده کردیم، اما با توجه به شرایط جوی هوا امکان جست و جوی هوایی وجود ندارد به همین منظور از طریق نیرو های واکنش سریع در حال جست و جو منطقه هستیم.

کولیوند اضافه کرد: این منطقه یک منطقه کوهستانی سخت گذر است و تا تبریز 2 ساعت فاصله دارد، اما امدادگران از تمام مسیر ها با حضور 40 تیم عملیات جست و جو را انجام می دهند.

رییس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: به همین منظور از استان های معین نیرو هایی را در نظر گرفته ایم. در حال حاضر این عملیات جست و جو حدود سه ساعت در حال انجام است.

رییس جمعیت هلال احمر عصر امروز به همراه بابک محمودی رییس سازمان امداد و نجات برای بازدید از روند جستجوی بالگرد حامل رییس جمهور و همراهان عازم تبریز شدند.

اعزام 8 آمبولانس به محل وقوع سانحه بالگرد حامل رییس جمهور/ امکان امداد هوایی وجود ندارد

سخنگوی اورژانس کشور از اعزام 8 دستگاه آمبولانس به منطقه وقوع سانحه برای بالگرد حامل رییس جمهور خبر داد و گفت: به دلیل مه شدید امکان امداد هوایی وجود ندارد.

بابک یکتاپرست عصر یکشنبه در گفتگو با ایرنا درباره آخرین وضعیت اعزام تیم های امدادی به ورزقان در آذربایجان شرقی اظهار داشت: از زمان اعلام وقوع سانحه تیم های امدادی اورژانس شامل تکنسین و پزشک به محل اعزام شدند و اکنون در محل اعلام حادثه حضور دارند. 8 دستگاه آمبولانس به ورزقان اعزام شده است.

 بالگرد حامل رییس جمهور روز یکشنبه 30 اردیبهشت ماه حین بازگشت از افتتاح سد «قیز قلعه سی» در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.

احمد وحیدی وزیر کشور نیز در توضیحاتی از جزییات وقوع حادثه برای بالگرد رییس جمهور گفت: گروه های امدادی به منطقه اعزام شدند، اما به دلیل شرایط سخت آب و هوایی، ممکن است تا زمان رسیدن به بالگرد کمی زمان نیاز باشد.

وی ادامه داد: پس از افتتاح سد قیز قلعه سی که با حضور روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان، رییس جمهور با همراهان خود با چند بالگرد در حال بازگشت از منطقه بود که یکی از بالگرد ها به دلیل شرایط بد جوی ناچار به فرود سخت می شود.

وحیدی افزود: گروه های مختلف امدادی به طرف منطقه در حرکت هستند، ولی با توجه به مه آلودی و نامناسبی هوا ممکن است تا رسیدن به منطقه نیاز به زمان باشد، کار ها در دست کنترل است گروه های امدادی در حال انجام کار ها هستند امیدواریم به سرعت به محل حادثه برسند.

وی در پاسخ به این سوال که ایا تماسی با همراهان رییس جمهور برقرار شده است، گفت: ارتباط با همراهان بوده، ولی با توجه به اینکه منطقه پیچیده است و برقراری ارتباطات سخت است امیدواریم گروه های امدادی زودتر به منقطه وقوع حادثه برسند و اطلاعات بیشتری به ما منتقل کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امدادگران از همه مسیر ها در حال جست وجو هستند/ استان های معین فراخوانده شدند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امدادگران از همه مسیر ها در حال جست وجو هستند/ استان های معین فراخوانده شدند"، کلیک کنید.