العربی: تل آویو از مهمات ساخت آمریکا برای کشتار رفح استفاده کرد

العربی: تل آویو از مهمات ساخت آمریکا برای کشتار رفح استفاده کرد

نتایج تحقیقات واحد پژوهشی شبکه خبری العربی هم فاش کرد که رژیم صهیونیستی از تسلیحات آمریکایی در جنایت کشتار علیه اردوگاه آوارگان «السلام کویتی» در رفح استفاده کرده است.

به گزارش اکسیبو، در مقابل دیدگان تمام جهانیان و پس از گذشت حدود 50 ساعت از تصمیم دیوان بین المللی دادگستری برای توقف حمله نظامی صهیونیست ها به شهر «رفح» واقع در جنوبی ترین نقطه نوار غزه، نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی مرتکب کشتار در حق آوارگان فلسطینی در غرب این شهر شدند؛ منطقه ای که به ادعای آنها «امن» و جزو مناطق بشردوستانه بود.

در جزییات این کشتار، اشغالگران بیش از هفت موشک و بمب غول پیکر و سنگین به سمت چادرهای آوارگان در شمال غربی رفح پرتاب کردند که منجر به آتش سوزی در چادرها شد و درنتیجه آن 45 تن شهید و ده ها تن مجروح شدند.

جنگنده های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال غرب شهر رفح، در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

در این جنایت تا بیش از 45 فلسطینی، شهید و زخمی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه نیز پیشتر اعلام کرده بود که هیچ بیمارستانی در رفح (جنوب) وجود ندارد که بتواند قربانیان «کشتار صهیونیست ها» علیه آوارگان غرب این شهر را در خود جای دهد. هلال احمر فلسطین تاکید کرد که بمباران رژیم صهیونیستی منجر به شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم در منطقه ای امن در نزدیکی شهر رفح شده است.

پایان دسامبر 2023 آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی به اتهام نقض توافقنامه منع جنایت نسل کشی به دیوان بین المللی دادگستری شکایت کرد. سپس تعدادی از کشورها از جمله ترکیه، کلمبیا و نیکاراگویه خواهان الحاق به این پرونده شدند. در این جنگ تاکنون، بیش از 36 هزار نفر از فلسطینیان بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند.

این جنایات هولناک در شرایطی رخ می دهد که شبکه خبری «سی ان ان» هم پس از بررسی تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از حمله یکشنبه 26 مه رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان فلسطینی در رفح گزارش داد، مهمات ساخت آمریکا در جنایت شامگاه یک شنبه اسراییل مورد استفاده قرار گرفت.

در ویدیوی به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی که سی ان ان با تطبیق جزییات، از جمله تابلوی ورودی اردوگاه و کاشی های روی زمین، آن را در همان صحنه قرار داده است، دم یک بمب با قطر کوچک GBU-39 (SDB) ساخت ایالات متحده قابل مشاهده است. این اردوگاه همچنین با نام «اردوگاه صلح کویت 1» شناخته می شود.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "العربی: تل آویو از مهمات ساخت آمریکا برای کشتار رفح استفاده کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "العربی: تل آویو از مهمات ساخت آمریکا برای کشتار رفح استفاده کرد"، کلیک کنید.