اسپانیا تا ماه ژوییه کشور فلسطین را به رسمیت می شناسد

طبق گزارش های منتشر شده از سوی رسانه های اسپانیایی، نخست وزیر اسپانیا گفت مادرید تا ماه ژوییه کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

به گزارش اکسیبو، چنین اظهاراتی توسط «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا در جریان سفرش به «خاورمیانه» عنوان شده است.

خبرگزاری دولتی EFE در اسپانیا، روزنامه «ال پاییس» و «لا ونگوردیا» به نقل از نخست وزیر اسپانیا نوشتند که این کشور تا ماه ژوییه کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت. او ظاهرا این اظهارات را در اولین روز سفرش در امان، پایتخت اردن عنوان کرده است.

پدرو سانچز ضمن تاکید بر گفت وگوهای جاری و مداوم در سازمان ملل متحد گفت امیدوار است که جنگ غزه پیش از انتخابات پارلمان اروپا در اوایل ماه ژوین به اتمام برسد.

طبق آنچه خبرگزاری EFE اسپانیا گزارش کرده است، نخست وزیر این کشور انتظار دارد اسپانیا تا ماه ژوییه کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد و هم چنین «توده بحرانی» در اتحادیه اروپا وجود خواهد داشت که چندین کشور عضو را جهت اتخاذ موضعی مشابه تحت فشار قرار دهد.

طی نشست شورای اروپا در تاریخ 22 مارس (3 فروردین) سانچز گفت که با رهبران ایرلند، مالت و اسلونی برای «برداشتن اولین گام ها» جهت به رسمیت شناختن کشوری که فلسطینیان در کرانه باختری تحت اشغال اسراییل و نوار غزه اعلام کرده اند، توافق کرده است.

از طرفی، کشورهای عربی و اتحادیه اروپا طی جلسه ای در اسپانیا در ماه نوامبر توافق کردند که راهکار 2 دولتی برای درگیری فلسطین-رژیم صهیونیستی کارساز است.

از سال 1988، از 193 عضو سازمان ملل، 139 عضو، کشور فلسطین را به رسمیت شناخته اند.

از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی به غزه در هفتم اکتبر 2023 که بیش از 100 هزار شهید و زخمی بر جای گذاشته و موجب تخریب گسترده زیرساخت ها و بروز فاجعه انسانی بی سابقه ای شده، در میان کشورهای اتحادیه اروپا، اسپانیا بیشترین انتقاد را از این رژیم داشته است.

در پی موضع گیری مادرید نسبت به جنگ در غزه، روابط میان رژیم صهیونیستی و اسپانیا دچار تنش شد و نوامبر گذشته پس از آنکه سانچز در خصوص مشروعیت این جنگ ابراز تردید کرد، تل آویو سفیر خود در مادرید را فراخواند اما در نهایت این سفیر به مادرید بازگشت.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسپانیا تا ماه ژوییه کشور فلسطین را به رسمیت می شناسد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسپانیا تا ماه ژوییه کشور فلسطین را به رسمیت می شناسد"، کلیک کنید.