اسرائیل از ده‌ها کشور خواست جلوی صدور حکم بازداشت نتانیاهو را بگیرند

اسرائیل از ده‌ها کشور خواست جلوی صدور حکم بازداشت نتانیاهو را بگیرند

وزیر خارجه رژیم اسرائیل در پیامی به ۲۵ کشور جهان از آنها خواست برای جلوگیری از صدور حکم بازداشت برای نخست‌وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تلاش کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری اکسیبو، وبگاه «والا»، امروز (دوشنبه)، خبر داد که «یسرائیل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در پیامی به ۲۵ کشور جهان، از آنها خواسته برای جلوگیری از صدور حکم بازداشت علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «یوآو گالانت» وزیر جنگ این رژیم «دیدگاه‌های حقوقی» خود را به دیوان بین‌المللی کیفری ارسال کنند.

«کریم خان» دادستان کل دیوان بین‌المللی کیفری در ماه می‌ خواستار صدور حکم بازداشت بین‌المللی برای نتانیاهو و گالانت به اتهام ارتکاب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت در جنگ غزه شد.

کاتس در پیام خود از این ۲۵ کشور‌ خواسته به انگلیس بپیوندند و جلوی صدور این حکم را بگیرند. انگلیس در دهم ماه ژوئن با ارسال درخواستی به دیوان بین‌المللی کیفری خواستار بازنگری در اختیارات این دیوان در صدور حکم بازداشت بین‌المللی علیه اسرائیلی‌ها شده بود.

دیوان بین‌المللی کیفری، هفته گذشته، درخواست انگلیس را پذیرفت و تا دوازدهم ماه جولای به این کشور فرصت داد تا دیدگاه حقوقی خود را در این خصوص ارائه کند و همچنین اعلام کرد که دیگر کشور‌ها نیز می‌توانند دیدگاه‌های حقوقی خود را پیرامون این موضوع اعلام کنند.

کاتس در پیام خود آورده است که دیوان بین‌المللی کیفری اختیار بازداشت اسرائیلی‌ها را ندارد. در این پیام همچنین آمده است: اسرائیل عمیقا از تلا‌ش‌ها و حمایت‌های ضروری شما قدردانی می‌کند و می‌خواهد از مشاوران حقوقی خود بخواهید پیرامون این موضوع با کارشناسان حقوقی مشورت کنید.

مقامات رژیم صهیونیستی می‌گویند با ارسال دیدگاه‌های حقوقی این کشور‌ها به دیوان بین‌المللی کیفری، قضات این دیوان ممکن است مجاب شوند و حکمی علیه نتانیاهو صادر نکنند.

کاتس در پیام خود به کشور‌های یادشده همچنین مدعی شده است که این رژیم دستگاه قضایی مستقلی دارد و درباره ادعا‌ها در خصوص تخلف جنگی تحقیق می‌کند.

ارتش رژیم صهیونیستی نزدیک به ۳۸ هزار فلسطینی را در جنگ غزه به شهادت رسانده و بیش از ۶۰ هزار نفر دیگر را مجروح کرده است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرده است که اکثر شهدا زن، کودک و افراد مسن بوده‌اند.

علی‌رغم هشدار‌های بین‌المللی و صدور قطعنامه بین‌المللی برای توقف جنگ در نوار غزه، حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه همچنان ادامه دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسرائیل از ده‌ها کشور خواست جلوی صدور حکم بازداشت نتانیاهو را بگیرند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسرائیل از ده‌ها کشور خواست جلوی صدور حکم بازداشت نتانیاهو را بگیرند"، کلیک کنید.