آن شب هولناک تا صبح نخوابیدم…

آن شب هولناک تا صبح نخوابیدم...

آفتاب نیوز :

این کارگردان سینما در پی شهادت رییس جمهور، وزیر امور خارجه و هیات همراه گفت:

«انا لله و انا الیه راجعون

در سوره مبارک آل عمران آیه 170 آمده است: آن ها بخاطر نعمت های فراوانی که خداوند از فضل خود به ایشان بخشیده، خوشحالند و بخاطر کسانی که هنوز به آن ها ملحق نشده اند (مجاهدان و شهیدان آینده) خوشوقتند (زیرا مقامات برجسته آن ها را در آن جهان می بینند و می دانند) که نه ترس بر آن هاست و نه غمی خواهند داشت.

آن شب هولناک را تا صبح نخوابیدم. قلبم گواهی می داد که دیر یا زود با آیاتی از کلام الله مجید، خبری که جهان ساعت ها در انتظار شنیدنش است، خوانده خواهد شد. شهادت، هنر مردان خداست. گویی تقدیر ماست که بهار و تابستان آبستن خبر های هولناک شده است. از دهه 60 تاکنون بسیاری حوادث رخ داده است که اگر یک دهم این حوادث در برخی کشور ها رخ می داد، دگرگون می شدند.

از انفجار حزب جمهوری اسلامی و شهادت شهید بهشتی و 72 شهید ارجمند تا شهادت رییس جمهور – شهید رجایی – و شهید باهنر و بسیاری شهیدان دیگر در آن دهه در داستان های ترور و شهدای 8 سال دفاع مقدس و سقوط هولناک هواپیمای سی یکصد و سی ارتش و شهادت فرماندهان پیروز شکست حصر آبادان در 7 اکسیبو و سقوط فوکر 27 شهید محلاتی و بیش از 40 نفر دیگر بوسیله میگ های عراقی و بسیار بسیار حوادث سنگین هموطنان ایران عزیز را گویی آبدیده کرده، صبر ایوب به آن ها داده است.

اما آنچه پس از حوادث رخ داده، ایمان به خدا و وحدت و یکپارچگی میان مردم است. فارغ از سلایق جریانات سیاسی در کشور نوع شهادت شهدای هلی کوپتر رییس جمهور شهید و همراهان گرامیش همه را در سوگی عمیق فرو برد و این نوع رفتن تا ابد در ذهن و روح همه مردم باقی خواهد ماند. در حین خدمت و در حین انجام کار برای بهبود اوضاع سخت کشور. امیدوارم این شهدا که در شب ولادت امام رضا (ع) به شهادت رسیدند با ایشان که افتخار خادمی او را داشتند محشور شوند.

محمدعلی باشه آهنگر»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آن شب هولناک تا صبح نخوابیدم…" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آن شب هولناک تا صبح نخوابیدم…"، کلیک کنید.