آمریکا برنامه «جاسوسی خارجی» را تمدید کرد

مجلس سنای آمریکا سرانجام برنامه جاسوسی قدرتمندی که دولت ایالات متحده آن را برای «مبارزه با تروریسم» «حیاتی» توصیف می کند، تمدید کرد.

به گزارش اکسیبو، این رای گیری با 60 موافق و 34 مخالف نزد «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا برای تصویب نهایی ارسال می شود. به موجب این تصمیم گیری، قانون بخش 702 نظارت بر اطلاعات خارجی یا «فیسا» (FISA) برای 2 سال دیگر تمدید خواهد شد.

طبق گزارش ان بی سی نیوز، رای نهایی پس از آن صورت گرفت که مجلس سنا توانست شش اصلاحیه سناتورهای مترقی و محافظه کار را که گفته بودند ابزارهای جاسوسی «بسیار گسترده» هستند و خواستار حمایت از آزادی های مدنی و حریم خصوصی آمریکایی ها شدند، شکست دهد.

دولت بایدن و حامیان فیسا هشدار داده بودند که حتی یک وقفه کوتاه می تواند تاثیر مخربی بر روند جمع آوری اطلاعات داشته باشد.

«چاک شومر» رییس اکثریت مجلس سنای آمریکا در این خصوص گفت: «این کار آسانی نبود و مردم دیدگاه های متفاوتی داشتند اما همه ما یک چیز را می دانیم و آن است که اگر اجازه دهیم فیسا منقضی شود، موقعیت خطرناک خواهد شد. این بخش مهمی از امنیت ملی ماست تا اقدامات تروریستی، قاچاق و افراط گرایی خشونت آمیز را متوقف کنیم.»

خبرگزاری اسپوتنیک هم گزارش کرد، منتقدان بر این باورند که قانون بخش 702 به آژانس امنیت ملی آمریکا اجازه جاسوسی از تماس های تلفنی و اینترنتی آمریکایی ها بدون مجوز از سوی دادگاه نظارت اطلاعات خارجی را می دهد و به این ترتیب می توان از اطلاعات خارجی برای اهداف داخلی نیز که موجب فرار از الزامات قانونی شود، استفاده کرد.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا برنامه «جاسوسی خارجی» را تمدید کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا برنامه «جاسوسی خارجی» را تمدید کرد"، کلیک کنید.